02.12.2017

Участь у реквіємі " Навіки до тридцятих ми прикуті"


 Голодомор 33 року — одна з найстрашніших сторінок історії українського народу. Це історія геноциду проти квітучої нації, що жила на родючій землі. Тоді, у ті роки, весь хліб, який виростили українські селяни, з України було вивезено, і тисячі людей пухли та вмирали з голоду, втрачаючи своїх дітей. Страшнішого, здається, у світі бути просто не може!
 Ми разом  з учнями 11 класу мали можливість згадати ті сумні події та віддати шану тисячам померлим засульчанам. 
 Озиратися у минуле треба кожному. Людина не живе в одному часі, а у трьох часових вимірах: у минулому, сьогоденні та майбутньому. Дорога у майбутнє пролягає через минуле. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні висновків, то вони будуть ходити по колу. Отож, озиратися треба, щоб поплакати, бо це каяття. 
 Ми   запалили свою свічку, зігріваючи душі тих, кого в тридцять третьому не відспівували, не оплакували, не проводили, не поминали...



13.11.2017

Диктант єднає

Сімнадцятий рік поспіль, 9 листопада,  у День української писемності  та  мови,  жителі України мають можливість перевірити свої мовні знання,  з’ясувати, наскільки добре вони  знають  державну мову.

Цьогоріч диктант мав назву “Наші пісні”. Його зміст  ще раз засвідчив мовно-пісенне багатство українського народу.
Диктант традиційно виголошував доцент Київського університету імені Бориса Грінченка – Олександр Авраменко.
 Ми разом з учнями 11 класу також долучились до цього дійства.

21.10.2017

ПРОБНЕ ЗНО 2018

УЦОЯО опублікував наказ про проведення пробного ЗНО у 2018 році.
Зареєструватись можна буде у період з 9 по 31 січня 2018 року. 
А пройти - 24 та 31 березня.
24 березня - з української мови та літератури;
31 березня - з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, іспанської, німецької, французької мов.
Вартість одного пробного тестування буде визначена до 11 грудня кожним РЦОЯО та розміщена на їх сайтах. До 13 грудня там також з'явиться детальний порядок реєстрації на ПЗНО.
Як завжди, пробне ЗНО - це можливість пройти всі етапи тестування, випробувати себе.

День Села

День села Засулля завжди відрізнявся своєю колоритністю. Окрасою цьогорічного концерту був танець у виконанні учнів 11 класу "Патріотична квітка", який викликав захоплення у всіх присутніх. Ви надззвичайно талановиті діти!!!




ДЕНЬ УЧИТЕЛЯ

Привітання з днем учителя в цьому році учні 11 класу вирішили зробити у формі телевізійних передач. І їм це вдалося на славу. "Ранкова зарядка", "Прогноз погоди", "Битва екстрасенсів", "Х-Фактор", "Україна має талант", "Танці з зірками", "Вечірній квартал","Світське життя", "Все буде смачно" і це ще не повний перелік всих тих телепередач, які були створені для вчителів гімназії. 
На очах у всіх були сльози радості, гордості за ваш талант, за вашу креативність, за ваше почуття гумору. Спасибі, що ви в мене є, мої дорогі одинадцятикласники!!! Це привітання надовго залишиться в наших серцях.








МАТЕМАТИЧНІ ЗМАГАННЯ 

26 вересня на базі опорного закладу «Засульська ЗОШ І-ІІІ ступенів-гімназія» відбулися ХХІ районні математичні змагання імені М.В.Остроградського, присвячені 216-й річниці від дня народження нашого видатного земляка, геніального українського вченого-математика, видатного педагогічного та громадського діяча ХІХ століття.
У конкурсі взяли участь 27 учнів 8-11 класів із  загальноосвітніх навчальних закладів.
На початку змагань учасники мали змогу переглянути фільм про життєвий і творчий шлях М.В.Остроградського. 
Приємно відзначити перемогу Бондаренко Маргарити, учениці 11 класу у старшій віковій групі. Захарченко Анна, учениця 8 А класу, вперше брала участь у таких змаганнях і отримала почесне 2 місце у молодшій віковій групі. 
Вітаю!!! Ніколи не зупиняйтесь на досягнутому!!!
Пропоную учням відповідь на одне з питань, яке стосується біографії видатного математика.

Принципи М. В. Остроградського:
1.     Цілеспрямоване виховання переконаності в суспільній значимості наук і необхідності використання знань у суспільних інтересах.
2.     Основна мета навчання – формування наукового мислення в молоді.
3.     Труднощі навчання не стільки в змісті наукових дисциплін, як у способах навчання, в обраних алгоритмах і методах пояснення матеріалу.
4.     Запорукою успішного вивчення всіх дисциплін у школі є досконале знання рідної мови.
5.     Обов’язок учителя – розвивати інтерес учня, спостережливість, волю, працездатність учнів.
6.     Якісне використання різноманіття методів залежить від віку учнів.
7.     Будувати навчання не на механічному запам’ятовуванні, а на розвитку особистості учня, створенні ним власного методу занять.
8.     Систематичне використання історичних знань на уроках.
9.     Об’єктивний і систематизований контроль знань учнів з вивчених тем.
10.           Учитель більше, ніж інші, повинен бути відданий своїй роботі, вважати її метою всіх своїх зусиль.
11.           Творча побудова узагальнюючих і моделюючих засобів: синоптичні таблиці, мнемонічні прийоми, унаочнення, пояснення на прикладах і задачах
12.           Організовувати і використовувати громадську підтримку справи навчання.


ПЕРЕМОГА В СПАРТАКІАДІ

Вже стало доброю традицією нашої гімназії, на початку навчального року проводити шкільну спартакіаду. Для моїх одинадцятиласників, нинішні змагання стали особливими, адже вони  брали участь в них востаннє. . Ми поставили жирну фінальну крапку: ПЕРШІ у старшій віковій групі.
Змагання були, дійсно, цікавими, особливо протистояння 10-х та 11 класів. Учні 11 класу стали кращими:  у підтягуванні  серед хлопців –Радченко Ігор,
                                                    у віджиманні серед дівчат- Кобзар Тетяна,
                                                    з бігу серед хлопців- Шитов Владислав,
                                                    у стрибках в довжину – Сапа Артур,
                                                    з метання м’ячика- Садкевич Радислав                                        
Допомогли своїй команді також Бондаренко Настя, Корніяченко Вероніка, Ляшенко Ірина

Дякую усім учасникам спартакіади та нашим вболівальникам!!! Бажаю здоров’я  і подальших перемог!!!

05.10.2017

До уваги учнів 11 класу!!!

ОСОБЛИВОСТІ
ЗОВНІШНЬОГО НЕЗАЛЕЖНОГО ОЦІНЮВАННЯ У 2018 РОЦІ
v Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) проводитиметься з 22 травня до 14 липня.
v Кожен зареєстрований учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів із Переліку.
Перелік навчальних предметів:
1.     Українська мова і література
2.     Історія України
3.     Математика
4.     Біологія
5.     Географія
6.     Фізика
7.     Хімія
8.     Англійська мова
9.     Іспанська мова
10.                        Німецька мова
11.                       Французька мова

v Результати ЗНО з трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації (ДПА) для випускників старшої школи ЗНЗ 2018 року.
1)                     українська мова і література (результат виконання завдань з української мови, у тому числі, написання власного висловлення);
2)                    математика або історія України (період ХХ – початок ХХІ століття);
3)                    один з навчальних предметів, зазначених у пунктах 2-11 Переліку (за вибором випускника).
v  Для проведення ЗНО з іноземних мов використовуються завдання сертифікаційних робіт (предметні тести) двох рівнів складності:рівня В1 та рівня В2.
Випускники старшої школи ЗНЗ 2018 року, які бажають зараховувати результат
ЗНО з іноземної мови як оцінку за ДПА та вивчали цю іноземну мову на профільному рівні, мають складати відповідний предметний тест В2.
v  Результати ЗНО з української мови і літератури  (українська мова)   зараховуються як результати ДПА за освітній рівень повної загальної середньої освіти для учнів (слухачів, студентів) професійно-технічних, вищих навчальних закладів, які в 2018 році здобудуть повну загальну середню освіту
ЗМІСТ ТЕСТІВ відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03.02.2016 № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».
ДЛЯ ПІДГОТОВКИ до ЗНО та можливості ознайомитися з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році планується проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання. Про схему та терміни реєстрації пробного ЗНО буде повідомлено додатково на сайті Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Харківський регіональний центр оцінювання якості освіти звертає увагу всіх, хто планує у 2018 році реєструватися для участі у ЗНО, завчасно потурбуватися щодо отримання паспорта особами, яким на 1 вересня 2017 року виповнилося 16 років. Реєстрація на ЗНО для таких осіб буде проводитися виключно за наявності паспорта.
Наказом Міністерства освіти і науки України від 19 вересня 2017 року № 1287 затверджено календарний план підготовки та проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2018 році.
Відповідно до наказу, реєстрація осіб для участі в зовнішньому незалежному оцінюванні триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року. Змінювати реєстраційні дані учасники зовнішнього незалежного оцінювання зможуть до 2 квітня 2018 року.
До 30 квітня 2018 року зареєстровані учасники отримають на своїх інформаційних сторінках запрошення-перепустки, де буде зазначено час і місце проведення тестувань.

Основна сесія зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 22 травня до 13 червня. Тестування з математики відбудеться 22 травня, української мови і літератури – 24 травня, іспанської, німецької, французької мов – 29 травня, англійської мови – 1 червня, біології – 4 червня, історії України – 6 червня, географії – 8 червня, фізики – 11 червня, хімії – 13 червня.

Графік проведення додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання буде оприлюднений до 30 квітня 2018 року. Реєстрація для участі в додатковій сесії зовнішнього незалежного оцінювання окремих категорій осіб, які не мали змоги зареєструватися в основний період (учасники антитерористичної операції, особи з окупованого Криму та неконтрольованих територій Донбасу), триватиме з 3 до 21 травня 2018 року.

Інформація про результати основної сесії зовнішнього незалежного оцінювання з усіх навчальних предметів буде розміщена на інформаційних сторінках учасників тестування до 21 червня 2018 року. Результати зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, іноземних мов, математики, біології будуть оголошені до 15 червня, з історії України, географії, фізики, хімії – до 21 червня.

До уваги учнів!!!

04.09.2017

Особливий день

Саме це перше вересня стало особливим днем у житті моїх одинадцятикласників, адже для них воно було останнім.
Рік останній. Перше жовте листя,
Плани і думки на самоті…
Рік останній… Ти, як аркуш чистий,-
Що напишеш, те й пожнеш в житті.
На святковій лінійці найстарші жителі гімназії побудували  піраміду свого шкільного життя і  подарували цеглинку від неї першокласникам. а далі був патріотичний флешмоб, танок з прапорами і звичайно, білі голуби.
Голубко біла, ти лети у світ,
Хай буде мир у небі голубому.
Бо голуб миру, кажуть з давніх літ,
Приносить радість родові людському.











25.05.2017

Зі святом!
Відзначати завершення навчального року – добра традиція, сповнена тепла і вдячності, - свято, яке об’єднує  учнів, учителів та батьків, дарує усмішки, гарний настрій і світлі надії. Країна знань перегортає ще одну сторінку свого славного освітянського літопису. 
Бентежний передзвін Останнього дзвоника – це не лише символ успішного подолання чергового рубежу в навчанні, а й хвилюючий день прощання зі школою. 

Сьогодні, дорогі випускники, зі світлою печаллю й щемом востаннє станете на шкільний поріг -  завершується надзвичайно важливий для вас етап, і відтепер ви,  наша надія, на порозі нового, але цікавого самостійного життя. Попереду підкорення незвіданих вершини буття й здійснення амбітних задумів. То ж упевнено вирушайте назустріч власній долі! Сподіваюсь, що обраний вами шлях у дорослий світ  буде багатим  на яскраві події та добрі вчинки
.
Усміхнений травень сповіщає всій шкільній родині про початок незабутніх та веселих літніх канікул, а отже, прийшла пора вам, юні друзі, добре відпочити, набратися духовних і фізичних сил після наполегливої й кропіткої   праці.  Нехай для всіх вас літній відпочинок буде радісним і цікавим, сповненим яскравих вражень. Бажаю миру, добра, міцного здоров’я  та успіхів і натхнення у всіх починаннях!

07.03.2017

Зі святом весни!

Дорогі колеги, дівчата! З ледь відчутним весняним подихом приходить до нас чудове жіноче свято – 8 Березня. Цей день несе у світ ніжність і красу. Адже усе найдорожче, що є у нашому житті – щастя, радість, надія, кохання, пов’язане з жінкою.
Без вас не було б стільки світла, любові і тепла. Ви наповнюєте будні яскравими фарбами, спонукаєте до шляхетних вчинків і добрих справ. Нехай вас ніколи не оминає турбота чоловіків, а прекрасні почуття дарують натхнення для нових творчих успіхів і життєвих перемог.
Щиро бажаю вам успіхів, здоров’я і енергії. Нехай кожен новий день буде наповнений радістю перемог. Нехай увесь рік з вами буде відчуття весни – світлої і прекрасної. Нехай у ваших родинах панує любов і злагода.
Щастя вам, добра і краси!

18.02.2017

Домашня контрольна робота для учнів 7 класів з теми "Ознаки рівності трикутників"

Варіант І
І частина (5 балів)
Завдання №1 – №5 мають по декілька варіантів відповідей, з яких тільки один правильний. Оберіть правильну відповідь. Правильна відповідь кожного завдання оцінюється одним балом.

1.Укажіть пару рівних сторін трикутника, якщо: ▲ABC =▲ADC
а) AB=DC           б) AC=DC           в) BC=DC           г) AB=AC

2.Чи завжди вірне твердження: «Медіана рівнобедреного трикутника, проведена до основи, є одночасно його бісектрисою і висотою?»
а)так                             б)ні                      в)не можна встановити

3. Визначте, за якими елементами два трикутники, зображені на рисунку, рівні

а) за двома сторонами і кутом між ними
б) за стороною і двома прилеглими кутами
в) за трьома сторонами
г) визначити неможливо

4.  Знайдіть основу рівнобедреного трикутника, якщо периметр 16 см, якщо бічна сторона 5 см.  
а) 3 см                 б) 6 см                 в) 8 см                 г) 12 см  

5. Визначте, яка з наведених рівностей випливає з умови, що у різносторонньому трикутнику АВС відрізок СD є бісектрисою
а)  ▲САD= ▲CBD                   б) AD=BD           в) AC=DC      г) ▲ACD=▲BCD  

ІІ частина (4 бали)
Розв’язання завдань  №6 – №7  повинно мати короткий запис рішення без обґрунтування. Вірне рішення кожного завдання оцінюється двома балами.

6. Відрізки BD і АС перетинаються в точці О, причому ВО = ОС,  AO = OD. Доведіть, що AB = DC.
7. Периметр трикутника 70 см. Чому дорівнюють довжини його сторін, якщо одна з них більша від іншої на 6 см і менша від третьої на 10 см?

ІІІ частина (3 бали)
Розв’язання  завдання №8 повинно мати розгорнутий запис рішення з обґрунтуванням кожного етапу.  Завдання оцінюється трьома балами.
8. Дано: АВ = АМ; DA = A. Доведіть, що PD = FC.

07.02.2017

Стільки професій- стільки й доріг
Саме під такою назвою пройшла колективно-творча справа в стінах гімназії, яку ми разом з десятикласниками  представили на розгляд учням, вчителям, батькам. Всі присутні мали змогу побувати у фільмі «Іван Васильович змінює професію» , в якому Цар відшукував собі різні професії . Мова  про них ішла в жартівливій формі. Особливу увагу учні звернули на ті професії, які зустрічаються в школі: вчителя, техпрацівника, електрика, медсестри, кухара і звичайно, сантехніка. Дійсно, всі професії важливі, але,  як сказав, Роберт де Ніро,за що б ви не взялись, головне –
будьте віддані своїй справі до кінця.
Не обов'язково досягати
якогось зоряного успіху,
але бути чесним перед самим собою
в обраній професії - обов'язково.
Десятикласники дали слушні поради, чим необхідно керуватися у виборі майбутньої професії.
І що б в житті не сталося із нами,
Яку б професію ми не обрали,
Слід добре памятати повсякчас:
Людиною повинен стати кожен з нас.
І залунали слова пісні « Найголовніша в світі професія- бути людиною»…










Слова вдячності на адресу артистів  лунають ще й досі. Я скажу своєму 10 класу одне – ВИ НАЙКРАЩІ!!!