06.11.2016


Маршрут Чернівці - Хотин- Кам'янець - Подільський

Канікули - це, в першу чергу, відпочинок. Чудовий відпочинок здійснили ми разом з моїми десятикласниками на цих осінніх канікулах, обравши собі за маршрут подорож на Буковину.
"Український Париж" - саме таку назву мають Чернівці. І це, дійсно, так. У серці Буковини кожен старовинний будиночок, площа, вулиця – це оригінальна пам’ятка. 
 Місто найбільше вразило своєю архітектурою, а Чернівецький національний університет, взагалі архітектурний шедевр.
За 60 км від Чернівців знаходиться Хотинська фортеця, одне із 7 чудес України, яку ми також із задоволенням відвідали. Ця фортеця знайома нам історичними фільмами, в тому числі – картиною «Тарас Бульба».  Цій козацький фортеці вже більше 700 років, і за цей час на її схилах велись сотні боїв. Чого вартує хоча б той факт, що 1621 року українсько-польські війська розгромили здавалось би непереможну 150-тисячну турецьку армію саме завдяки стійкості цієї фортеці.
Ще за 25 км від Хотина  побачили середньовічний Кам’янець-Подільський.. Це місто часто називають «квіткою на камені».  Основну свою увагу ми приділили відвідуванню фортеці. Надзвичайно вразило гармонійне поєднання мальовничої природи та неприступних оборонних мурів фортеці. Фортеця стоїть на скелястому півострові у каньйоні ріки Смотрич. Одинадцять могутніх веж утворюють замковий комплекс. Кожна з них має свою історію й цікаву назву. У підземеллях фортеці знаходяться експозиції, які відтворюють атмосферу тих часів.
Ну а наостанок, трішечки розваг, але вже в Києві: кафе, ролледром, ну і, звичайно, двоповерховий поїзд, який за 2 години домчав нас додому з столиці. Море емоцій і позитивних вражень залишилися в пам’яті назавжди.





Велике спасибі хочу сказати батькам учнів, які в такий скрутний час, знайшли можливість для організації цієї поїздки.


28.10.2016

Участь у виїздному семінарі

25 жовтня 2016 року Полтавська гімназія №33 гостинно приймала учасників семінару вчителів математики Лубенського району. Освітяни Полтави щедро ділилися досвідом із колегами Лубенщини з теми  «Сучасні підходи до викладання математики».
Презентувала роботу шкільного методичного об’єднання учителів математики, фізики, інформатики «МІФ» заступник директора гімназії Митропольцева Тамара Федорівна.
Досвідом упровадження в роботу унікальної платформи професійного зростання для вчительства України EdCamp Ukraine поділилася Кривко Наталія Валеріївна, яка була учасником національної (не)конференції EdCamp.
У ході семінару майстер-класи провели: Юшкова Вікторія Віталіївна, переможець конкурсу «Учитель року-2016», «Комбінування педагогічних технологій з метою реалізації компетентнісного підходу на уроках математики» та учитель фізики Юдіна Наталія Вікторівна «Самоосвітня діяльність учителя з використанням сучасних засобів навчання».
Неабиякий інтерес в учасників семінару викликало практичне заняття з розв’язування олімпіадних задач із математики, яке провів Погорєлов Володимир Миколайович.
Учителів зацікавило заняття з кокології практичного психолога Черниченко Оксани Володимирівни. 
Математики Лубенщини побували і в Полтавській ЗШ № 30, де Заїка Любов Василівна, заступник директора з НВР та Круглик Любов Олексіївна, учитель математики, разом з учнями  провели екскурсію у кімнаті-музеї М.В.Остроградського.
Семінар пройшов на високому рівні, що й було відзначено учасниками семінару під час обговорення.
Завершився семінар оглядовою екскурсією по м. Полтаві.
Велике спасибі методисту ЛНМЦ Кравченко Л.Г. за організацію цікавої поїздки.

 

22.10.2016



ХХ обласні математичні змагання імені М. В. Остроградського

22 жовтня на базі Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка проводилися ХХ обласні математичні змагання імені М. В. Остроградського. Честь Лубенського району у старшій віковій групі захищала учениця 11 класу нашої гімназії Карпенко Маргарита. Приємно те, що відкривши протоколи змагань, серед призерів побачили тільки одну представницю сільської школи - нашу Маргариту!!!
Вітаю Риту з 3 місцем у цих змаганнях, і покладаю надію, що твоє прізвище ще не раз зустріну серед найкращих. Успіхів у всьому!!!

Протоколи можна переглянути ТУТ


17.10.2016

Участь у мітингу-реквіємі

Для 4 тисяч євреїв Засульський яр став місцем останнього спочинку. Всі вони загинули від рук нацистів 16 жовтня 1941 року лише через свою національність. Відтоді минуло 75 років, та не минув біль і розпач передовсім в Анатолія Яковича Кишканя – єдиного живого очевидця Засульського Голокосту. Йому було лише три місяці, коли сталася трагедія і його поранена мати Сара Зільман зуміла вибратися з урвища і дістатися аж до Хоролу – таким чином врятувалася сама з немовлям. Ніхто з родини більше не вижив. Молода жінка після отриманого поранення довго хворіла, тож малолітній син певний час виховувався у дитячому будинку. Розповідаючи про своє життя, роботу, виховання двох синів, Анатолій Якович не оминає увагою його найтрагічнішу сторінку, щороку 16 жовтня приходить на місце трагедії, аби пом’янути й застерегти майбутні покоління.
Саме в цей день, почули цю історію і десятикласники нашої гімназії, які прийшли до пам’ятника, що ще у 2001 році був встановлений над урвищем у Засуллі у формі  величної Менори – єврейського семисвічника а, поряд – плити, на яких викарбувані прізвища загиблих.

Ніколи не забудуться жахіття нацистського режиму, допоки житиме в пам’яті нащадків жорстока правда. 

12.10.2016

ПЕРЕМОГА В СПАРТАКІАДІ

Вже стало доброю традицією нашої гімназії, на початку навчального року проводити шкільну спартакіаду. Для моїх десятикласників, нинішні змагання стали особливими, адже вони вперше брали участь в оновленому складі. І вони не підвели: ми ПЕРШІ у старшій віковій групі.
Змагання були, дійсно, цікавими, особливо протистояння 10 та 11 класів. Учні 10 класу стали кращими:  у підтягуванні  серед хлопців –Радченко Ігор,
                                                    у віджиманні серед дівчат- Кобзар Тетяна,
                                                    з бігу серед хлопців- Шитов Владислав,
                                                    у стрибках в довжину – Сапа Артур,
                                                    з метання м’ячика- Садкевич Радислав та                                       Ляшенкр Ірина.
А найважчою перемогою, стала перемога у перетягуванні каната. Двобій з 11 класом тривав майже 3 хвилини, і став найцікавішим моментом всих  змагань, і це завдяки: Шитову В., Садкевичу Р., Пилипенку А., Сапі А., Кожем’якіну О., Кочурі Я., Корніяченко В, Корольовій А., Красношапці Д.  Бондаренко А.

Дякую усім учасникам спартакіади та нашим вболівальникам!!! Бажаю здоров’я  і подальших перемог!!!





До уваги учнів профільної групи 10 класу.
Індивідуальне домашнє  завдання з теми « Метод математичної індукції» дивись нижче  
1. Довести, що при будь-яких натуральних п вираз
а) n3 + 11n ділиться на 6;
б) 72n-1 ділиться на 24;
в) 9n + 3 ділиться на 4;
г) 15n + 6 ділиться на 7;
д) 62n – 1 ділиться на 35.

2. Довести, що при  будь-яких натуральних п число
а) 11×32n + 10×2n кратне 7;
б) 14×13n + 13×2n  кратне 9;
в) 62n + 19n - 2n+1  кратне 17;
г) 5×23n-2 + 33n-1  кратне 19;
                  д) 11n+2 + 122n+1 кратне 133.

01.10.2016

До уваги учнів!!!
Шановні колеги!
Цієї щедрої і по-особливому золотої осінньої пори, зустрічаємо своє професійне свято ми – працівники освіти. Це свято вшановує інтелект, професіоналізм, людяність, щирість душі та безмежну любов до дитини, звільняє нас від буденності.

Тож нехай щедрою до Вас, дорогі колеги, буде життєва нива, хай рясно вродить благополуччям у Ваших родинах, здоровۥям та матеріальним достатком, творчим натхненням та шаною від людей. Нехай енергія вдячності і добра, спрямована на дітей, акумулюється у Ваших душах, щоб Вам вистачило міцності і духу, сердечного тепла, мудрості на добрі починання.

27.09.2016


УСПІХ ЮНИХ МАТЕМАТИКІВ
Цього року 23 вересня на базі нашої гімназії відбулися ХХ районні математичні змагання імені М.В.Остроградського, присвячені 215-й річниці від дня народження нашого видатного земляка, геніального українського вченого-математика, видатного педагогічного та громадського діяча ХІХ століття.
У конкурсі взяли участь 19 учнів 8-11 класів із 13 загальноосвітніх навчальних закладів.
Юні математики мали змогу позмагатися у розв’язуванні задач, доведенні теорем, показати свої уміння нестандартного підходу та логічного мислення.  Приємно відзначити, що перемогу у старшій віковій групі отримали дві Маргарити: Карпенко та Бондаренко, учениці 11 та 10 класу. Щиро вітаю з перемогою і бажаю ще не один раз підкорити математичну вершину!!!

26.09.2016

Перемога в конкурсі віршів про М.В. Остроградського

До 215 – річниці з дня народження  М.В. Остроградського Лубенським районним науково-методичним центром було проведено конкурс власних віршів про  нашого земляка. Кращим став вірш учениці 11 класу нашої гімназії Колісніченко Людмили. Вітаємо нашу творчу, креативну гімназистку!!!
Перемога в конкурсі портретів М.В. Остроградського

До 215 – річниці з дня народження  М.В. Остроградського Лубенським районним науково-методичним центром було проведено конкурс малюнків та портретів нашого земляка. Приємно відзначити, що 1 місце в конкурсі портретів видатного математика посіла надзвичайно талановита учениця 11 класу нашої гімназії Яковина Яна. Щиро вітаємо та зичимо подальших успіхів!!!
До 215 – річниці з дня народження М.В. Остроградського
Є в історії математичних наук ім'я, яке займає одне з найпочесніших місць. Це - Михайло Васильович Остроградський, математик, механік, педагог, своєрідна непересічна особистість. Увесь світ відзначає 24 вересня день його народження.  І саме в  день його 215- річчя, у стінах гімназії, учні 10 та 11 класу підготували літературно - музичну композицію про видатного земляка.
Всі присутні перенеслися у дитячі роки Михайлика: побачили його кишені, які були завжди набиті якимось мотузяччям, як він лазить  з тими мотузками по хатах та клунях, щось вимірює, над чимось міркує. Не залишились байдужими і до  зустрічі Михайлика у Будинку бідних дворян з вихователем,  відомим українським письменником І.П. Котляревським. А далі навчання і праця, аж до виснаження….
                             Нью-Йоркський академік і туринський,
                                Паризький, римський – між усіх широт
                                Відомий математик український,
                                Славетний український патріот.
Лекції математичного циклу в Сорбонні, знайомство і дружба з великими математиками і фізиками того часу: Лапласом, Коші, Буняковським, Пуассоном, Ампером, всі вони вважали молодого Остроградського не учнем, а товаришем по науці, бо вже тоді Михайло Васильович вразив усіх незвичайними математичними здібностями.
Дружба з Т.Г. Шевченком, О.С. Пушкіним неабияк вплинула на світогляд математика, і ми мали змогу побачити інсценівки їхніх зустрічей.
 Сучасники М.В. Остроградського відзначали його глибокий інтерес до рідної землі, до української мови, народних звичаїв, його шанобливе ставлення до своїх предків. Перебуваючи на вершині слави, вшанований за свої наукові праці в усій Європі, Остроградський тримався надзвичайно просто, не любив говорити про свої особисті заслуги, але своє походження з полтавської знаті він високо цінував.

Він теореми недоведені доводив,
І неможливе прагнув досягти,
Й до всього своїм розумом доходив,
І не згубив при цьому доброти.
І до останньої хвилини був фанатом
Науки із гармонії й краси.





30.08.2016

Дорогі діти, батьки та колеги!
День знань – свято, яке у кожного з нас викликає емоції, адже ми всі були учнями. І цього дня – 1 вересня, бажаю вам не сумувати за літом, яке минуло, а радіти початку нового навчального року, повного цікавих вражень і знахідок.
 Учням бажаю успішно крокувати дорогою знань і пам’ятати, що саме від освіти залежить успіх у майбутньому. Нехай завжди будуть з вами допитливість, працелюбність і наполегливість, а також натхнення до творчості нових відкриттів!

Батькам зичу щоденно відчувати  гордість за своїх дітей, радіти їх успіхам. Колегам – здоровя, терпіння, впевненості в завтрашньому дні, добробуту і Божої благодаті!

17.04.2016

Конкурс наукових проектів


16 квітня 2016 року на базі районної бібліотеки ім. В.Малика відбувся конкурс наукових проектів учнів Лубенського району та міста Лубен. Про його проведення було оголошено ще в лютому 2016 року з ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Молодий Народний Рух». Експертна комісія, заочно оцінивши учнівські наукові роботи, запросила на очний етап 10 учасників – учнів районних та міських шкіл. Серед них і Бублікову Катерину – ученицюЗасульської гімназії, яка представляла науковий проект з математики. Учасники мали 10 хвилин на захист наукової роботи та відповіді на запитання членів журі.
Підсумовуючи виступи всіх учасників конкурсу, члени журі відзначили високий науковий та дослідницький рівень математичного проекту і віддали Катерині почесне 2 місце та грошову винагороду.
Всіх учасників привітав Андрій Рибалко, голова Всеукраїнської громадської організації «Молодий Народний Рух», Артур Запорожець, голова громадської організації «Центр суспільних досліджень», модератором конкурсу був Максим Палиця, начальник відділу взаємодії із суб’єктами надання первинної правової допомоги Лубенського центру правової допомоги.

Вітаємо ученицю нашої гімназії і бажаємо подальших успіхів у вивченні та освоєнні наук. 



28.03.2016

На період весняних канікул пропоную своїм учням поринути у світ логічних задач. Розпочнемо ось з такої…

Шлюбні пари за круглим столом
Олександр із дружиною Олександрою, Віктор із дружиною Вікторією та Євгеній із дружиною Євгенією розмістилися за круглим столом таким чином, що ні Олександр, ні Віктор не сиділи поруч зі своїми дружинами й жоден чоловік не сидів навпроти своєї дружини. Олександра сіла поруч із Віктором, праворуч від нього, а Олександр опинився між двома дамами. Хто ж сидів поруч із Євгенією праворуч і ліворуч?
Ваші варіанти розсадки .


18.03.2016

КТС « Я – творець свого життя»

Людське життя... Неповторне та звичне, радісне й сумне, сповнене глибоких переживань, солодке, як мед, і гірке, як полин. Люди, їх мільйони... усі вони зовсім різні й чимось неповторні. Вони, мов ті зорі на небі, що горять своєрідним світлом.
   
Нещодавно в стінах гімназії пройшла колективно-творча справа « Я – творець свого життя», яку ми провели разом з моїми дев'ятикласниками.
Учні представляли різноманітні штати могутньої країни «9-А СІТІ», а саме ФІЛОСОФІЯ –СІТІ, БІТЛЗ- СІТІ, ГУМОР- СІТІ, КАЙФ- СІТІ. Вірші про життя, гра на бандурі та гітарах, танці, гумористичні сценки, вітання вчителям, пісні про життя та добро – все це представили на розсуд повнісінького актового залу мої талановиті, неперевершені учні, девізом яких є слова

  Життя - це шанс. Скористайся ним.
Життя – це краса. Милуйся нею.
Життя – це мрія. Здійсни її.
Життя – це виклик. Прийми його.
Життя – це обов’язок. Виконай його.
Життя - це гра. Стань гравцем.
Життя - це цінність. Цінуй його!
Життя – це скарб. Бережи його.
Життя – це любов. Насолоджуйся нею.
Життя – це таїна. Пізнай її.
Життя – це біди. Перебори все.
Життя – це пісня. Доспівай її.
Життя – це боротьба. Почни її.
Життя – це безодня невідомого. Не бійся, вступи в неї.
Життя – це удача. Шукай цю мить.
Життя таке чудове – не загуби його.
Це твоє життя. Борони його


Схвальні відгуки, шквал аплодисментів – це ті моменти, задля яких хочеться жити.

06.03.2016

Дорогі дівчата, мами, бабусі, колеги!!!
Прийміть щирі вітання з прекрасним жіночім святом Весни!


Нехай лагідна посмішка весняного сонця дарує Вам міцне здоров’я, красу та чарівність, родинне тепло та затишок. Нехай Ваша доброта, ніжність, жіночність завжди сповнюють серця радістю і любов’ю, будуть запорукою миру та злагоди, здійснення кращих мрій і сподівань, а Ваша праця йде на користь справі, дає наснагу, для здійснення всіх Ваших задумів. Щасливої Вам жіночої долі, надійного чоловічого крила, квітів – ніжних і духмяних

15.02.2016

Фізико – математичний вечір

Завершальним акордом тижня математики у нашій гімназії стало проведення свята «Містер та Міс Фіз–Мат», яке відбулося напередодні Дня святого Валентина. Даний захід викликав величезну зацікавленість учнів. Це й зрозуміло, адже такі вечори істотно розширюють їхній кругозір, дозволяють проникнути в загадковий світ математичних та фізичних понять, досягнень, відкриттів, збуджують прагнення дізнатися більше, самореалізуватися, дають можливість здивувати всіх своє кмітливістю, дотепністю, нестандартним мисленням і просто культурно відпочити.
У змаганнях взяли участь учні профільної фізико-математичної групи 10 класу: Карпенко М., Деркач О., Виговський Д., Кадура Л., Герга І., Яковина Я., Ткаченко І., Бублікова К. Юні математики та фізики змагалися на звання кращих з термінології, з цікавих логічних та експериментальних задач, з пісень, казок, прислів’їв. Не залишилися осторонь і вболівальники, серед яких також були проведені різноманітні конкурси, за що і отримали математичні призи.
За рішенням журі перемогу і приз( 1 год гри у боулінг) отримали Ткаченко І. та Бублікова К.











09.02.2016

Конкурс з розгадування ребусів


Сьогодні в рамках тижня математики, який проходить в нашій гімназії, відбувся конкурс з розгадування ребусів серед учнів 6-их класів.
 Ребус - загадка, у якій слова або фрази, що розгадуються, зображено у вигляді комбінації зображень, фігур, композицій з букв і т.інш. Саме слово "ребус" походить від латинської фрази "Non verbis sed rebus", що означає "Не словами, а за допомогою речей". Загалом, термін "rebus" асоціюють з латинським словом rebis: res (річ, предмет), rebis (перетворення). 
Математичні  ребуси дають можливість розвивати пізнавальні здібності, розвивати мислення, просторову уяву, фантазію, пам’ять, увагу дітей, допомагає дитині оволодіти вмінням аналізувати, порівнювати, узагальнювати, проявляти кмітливість і винахідливість.

Кращими в розгадуванні ребусів були: Рябченко К., Сахно А., Сай Ю., Дігтяр О., Горовенко К.

08.02.2016

Чемпіонат  із складання танграм

В рамках тижня математики, який проходить в нашій гімназії,  було проведено чемпіонат із складання танграм.
 Країна, де була винайдена гра Китай.  Першою відомою стародавньою  книгою з танграму є «Збір фігур з семи частин» (Китай 1803 р.). Видана вона була на рисовому папері. Слово «транграм» взагалі,— трактується, як іграшка,  головоломка.
 Танграм - одна з ігор, в основу яких покладено розв’язання логічних геометричних задач на розрізання. Початковий квадрат  розрізається на певне число елементів. Вони створюють вихідний матеріал, з якого потрібно скласти ту чи іншу фігуру. Дев’ятикласники даний квадрат розрізали на 7 фігур і на швидкість складали різноманітні фігури.

 Увага, логічне мислення, просторова уява – ось, що в першу чергу необхідно учням для того, щоб справитися з даним завданням. Серед кращих хочеться відмітити Пунька Е., Кожемякіна О., Смірнову В., Бондаренко А., Горбика О., Полуботька А., Білоуса Д., Кисляк А., Шитова В., Козенка Д.