03.12.2018

УЧАСТЬ У МАЙСТЕР - КЛАСІ "ЗМІШАНЕ НАВЧАННЯ. ПЕРЕВЕРНУТИЙ КЛАС"

Ми позбавляємо дітей майбутнього, якщо продовжуємо вчити сьогодні так, як вчили цьому вчора.
                    Джон Дьюї (1859-1952,американський філософ, психолог та    реформатор освіти)

Одним із пріоритетних напрямів державної політики щодо розвитку освіти є запровадження інновацій та інформаційних технологій у навчанні й вихованні учнів. Тому навчально-виховний процес у школах має бути зорієнтований на використанні педагогічних інновацій, які ґрунтуються на інформаційних технологіях і сучасних засобах комунікації.
Однією з таких інноваційних педагогічних технологій, яка може успішно використовуватися при вивченні нового матеріалу учнями є технологія «перевернутого класу» і це є  найвідоміша модель змішаного навчання.
Перевернутий клас (англ. flippedclassroom) – принцип навчання, за яким основне засвоєння нового матеріалу школярами відбувається вдома, а час класної роботи виділяється на виконання завдань, вправ, проведення лабораторних і практичних досліджень, індивідуальних консультацій учителя . 
Міжнародний освітній центр нещодавно організував і провів майстер - клас з даного питання, спікером якого виступила знайома всім математикам особистість: не тільки науковець, а найголовніше практик Дарина Васильєва.  Учасники цього тренінгу отримали безліч практичних порад щодо використання цього принципу під час вивчення математики, бо саме за ним майбутнє.




12.11.2018

Тренінг по написанню проектів

Вчитель до тих пір залишається вчителем, до поки він вчиться сам.  Чудову можливість підвищити свою фахову майстерність мали ми на осінніх канікулах.  Всеукраїнська асоціація  об'єднаних  територіальних громад посприяла, щоб у нашому навчальному закладі експерти шведсько - українського проекту " Підтримка децентралізації в Україні" Інна Білик та Сергій Копань провели семінар - тренінг з формування навичок написання проектів. Пізнавати нове - це завжди цікаво і корисно!

05.11.2018

ЕКСКУРСІЯ  В М. ГОРІШНІ ПЛАВНІ

З користю та морем позитивних вражень провели осінні канікули учні 5 - А класу, адже разом із вчителями Деркач Л.С. та Деркач С. В. здійснили чудову екскурсію до надзвичайно гарного та молодого міста Полтавської області Горішні Плавні.
У більшій мірі цікавість екскурсії залежить від екскурсовода. І тут нам неабияк звезло, бо проводив її справжній фанат своєї справи Микола Павлович Стахів. Сказати, що на екскурсії було цікаво - це нічого не сказати, адже вона пройшла весело, емоційно, креативно, нестандартно і т.д. Найбільше захоплення у п'ятикласників викликав великий кар'єр, дуже схожий на Гранд каньйон в США та велика гірська техніка, яку ми побачили на території Полтавського ГЗК. Самостійний пошук різних корисних копалин викликав в учнів неабиякий інтерес, ще б пак, знаходили, навіть,  золото. А потім, незважаючи на  осінню погоду, катання на паромі по Дніпру. І ми зовсім не померзли, бо по дорозі годували чайок, самі виступали в ролі капітана, вели екскурсію по рупору, а ще відвідали острів Слави, де в роки Великої Вітчизняної війни йшли запеклі бої. 
Наступним нашим пунктом приземлення став Кременчук, зокрема, його льодникова арена "Айсберг", на якій ми з величезним задоволенням покаталися на ковзанах.  А на закінчення - "МАКДОНАЛЬС". Заморені, але задоволені на всі 100 %, повернулися додому з величезною кількістю позитивних емоцій і словами, які сказали на прощання нашому екскурсоводу " МИ ВСЕ ЗМОЖЕМО"!!!







 

09.10.2018

Районні математичні змагання ім. Остроградського

21 вересня на базі  ОЗ «Засульська ЗОШ І-ІІІ ст-гімназія» відбулися математичні змагання ім. М.В.Остроградського,  у яких узяли участь школярі 8-11 класів. Юні математики доводили  теореми з геометрії, відповідали на запитання, пов’язані з біографією видатного вченого, розв’язували задачі, презентували науково-дослідні роботи. Брала участь у цих змаганнях і учениця 10 класу Ракецька Владислава, яка посіла 3 місце у старшій групі.
Вітаю!!! Ніколи не зупиняйся на досягнутому!!!

УЧАСТЬ У ШКІЛЬНІЙ СПАРТАКІАДІ

Вже стало доброю традицією нашої гімназії, на початку навчального року проводити шкільну спартакіаду. Для моїх п'ятикласників, нинішні змагання стали особливими, адже вони  брали участь в них вперше. 
Змагання були, дійсно, цікавими, особливо протистояння 5-х та 6-х класів. Учні 5-А класу стали призерами:  
                                                    у віджиманні серед дівчат- Сахно Євгенія,
                                                    з бігу серед хлопців- Смагін Максим,
                                                    у стрибках в довжину – Деркач Роман та Тронько Валерія
                                                    з метання м’ячика- Волошин Данило                                       
Покладаю великі надії на те, що  наступний рік буде більшим на нагороди.

ПОЧАТОК НОВОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ


Продзвеніла веселкова карусель теплого літа, зібрано багатий урожай хліба, у садах доспіли яблука і сливи. А 1 вересня знову зібрало нас у рідній школі. Для мене особисто воно було надзвичайно важливим, адже 23 промінчиків по-новому засяяли  на педагогічній ниві.
На першому своєму уроці ми говорили про Україну, разом з батьками грали в гру " 27 причин любити Україну", приймали клятву гімназистів. 

 Тож нехай цьогорічний першовересень несе Вам, мої дорогі п'ятикласники, добрий настрій  на кожен урок, на кожен захід! Щасти Вам в усьому!!!

28.08.2018



ВИПУСК ВІД А ДО Я

Саме таку назву мало свято, якого нема в жодному календарі, але яке є визначною подією в житті кожної людини. Це перша сходинка у доросле життя і перепусткою в нього стане документ,  який отримали випускники – атестат про повну загальну середню освіту. Це свято наповнене сумом прощання із безтурботним дитинством, шкільними друзями та водночас відкриває радість зустрічі із невідомим, та все ж таким звабливим майбутнім.

 На кожну з літер випускники згадували про предмети, які вивчали в школі, слали вітання вчителям, слова подяки батькам. Трьохгодинне свято тримало в напрузі більшу частину жителів села Засулля, адже були на ньому і сміх, і сльози. Глядачі гучними оплесками стоячи вітали випускників 2018 року і дякували за НАЙКРАЩИЙ випусний.


Школа на все життя залишиться для Вас, мої рідні, рідним домом, де вам завжди раді.

 Життя – це вічний вокзал, де прощаються та зустрічаються, плачуть і радіють.

 Ви покинули станцію «школа», потяг уже чекає на вас, покидаючи її слід пам`ятати, що справжня цінність – це скарби душі: доброта, щирість, совість, чесність. Нехай Кожен із вас хто має мрію, цінує її, бореться за неї, нехай вона здійсниться, а будь-які повороти долі нехай відкривають нові обрії майбутніх перспектив.

 Бажаю Вам вдало вступити як у навчальні заклади,  так і в доросле життя.

 Божої ласки та Господнього благословіння на многая і благая літа. 











Ви в мене найкращі!!!!



30.05.2018


 Свято Останнього Дзвоника


Ось і все, скінчився рік
Останній дзвоник прийшов на поріг
Спасибі скажемо вчителям
Що віддали знання свої нам
І не забуть шкільних нам утіх
Хвилини суму і радості сміх
Уроків довгих – перерв малих
Перших побачень всіх днів шкільних.

Все, що було в школі у нас
Всі, запам’ятають наш клас
Ті, ті наші роки шкільні
В пам'яті нашій завжди
Всіх, чекає нас довгий путь
І, куди б нам не повернуть
Хай звучить відлуння днів шкільних
Радістю-радістю нових вершин.

 Саме  цими словами з пісні розпочали свій виступ винуватці свята - мої одинадцятикласники. Слова подяки і квіти  вчителям, подарунок школі - електронне табло, найніжніший перший вальс, запальний флешмоб і чарівні кульки, яке високо піднялися в небо разом із заповітними бажаннями випускників.
Тож  зустрічай усіх їх, доле світла,
Не дай зігнутися від нелегких проблем.
Веди до успіху, до перемог, до світла,
Не дай упасти під житейським тягарем.

Я вірю, що буде все, як треба,
Щасливі зорі усміхнуться
вам.
вас кличе до польоту синє небо.
ви летите назустріч всім вітрам!

А я благословляю в добрий час.
Ідіть коротше, по гіпотенузі.
Я вірю в вас, я думаю про вас
І будьте у житті щасливі, друзі
!
Щасливої і легкої вам дороги, мої рідні!










20.02.2018


 Вечір старшокласників до дня святого Валентина

На вулиці лютий, але ніякі морози не заважали старшокласникам школи мати усміхнені обличчя. Ще б пак, адже вся школа  прикрашена сердечками,  а в поштовій скриньці всі учні знайшли довгоочікувану валентинку. Та кульмінацією цьогорічного свята Валентина став вечір для старшокласників, який організували й провели учні 11 класу. Різноманітні конкурси мали на меті одне: визначити найромантичнішу пару вечора. Змагання видалися надзвичайно цікавими і в напруженій боротьбі  перемогу отримали Соловйова Діана та Сапа Артур. А далі святкова дискотека надала можливість учням гімназії дещо розслабитися після трудових буднів. Вміємо працювати - вміємо і відпочивати.




06.02.2018



Математичний квест для учнів 5 класу

Квест – це інтелектуально-динамічна гра, яка полягає у проходженні командою вказаного маршруту і передбачає виконання спеціальних завдань.

Математичний квест        розвиває творчі здібності учнів, прагнення до самореалізації та самовдосконалення, уміння лаконічно висловлювати свої думки; також розвиває логічне мислення, увагу, пам'ять, швидкість реакції, кмітливість, допитливість, уміння знаходити вихід у складних ситуаціях і нестандартно підходити до вирішення проблем. Адже потрібно було не тільки правильно розв'язати завдання, а й визначити їх місцеснаходження.
Учні 5-их класів успішно впоралися з квестом і всі дійшли до фінішу. Першими були учні 5-А класу. Допомагали своїм командам і вболівальники: серед них було визначено кращих в розгадуванні ребусів. Всі присутні переконалися в одному,

 математика прекрасно розвиває мислення. Існує приказка, яка говорить, що якщо виконання незнайомої роботи доручити представникам різних професій, найкраще її виконає саме математик.
 Чому? Він вміє побачити головне, не розпорошуючи на деталі, може побачити мету свого життя, вибудувати структуру.

29.01.2018

Реалізація наскрізних ліній на уроках математики




Наскрізні лінії є засобом інтеграції ключових і загальнопредметних компетентностей, навчальних предметів та предметних циклів; їх необхідно враховувати при формуванні шкільного середовища.
Наскрізні лінії є соціально значимими надпредметними темами, які допомагають формуванню в учнів уявлень про суспільство в цілому, розвивають здатність застосовувати отримані знання у різних ситуаціях.
Основним засобом імплементації наскрізних ліній у математику є вибір задач. Також це можливо за рахунок виконання навчальних проектів, під час виконання яких учні повинні працювати групами, розділяти ролі, вчитись взаємодіяти в колективі, шукати та аналізувати інформацію, презентувати власні наробки на загал.

Саме сюжетні задачі на місцевому матеріалі і розв'язували п'ятикласники під час уроку на тему " Об'єм прямокутного паралелепіпеда". Вони досліджували можливість побудови басейну на території дитячого садка, встановлювали граничні норми повітря на одного учня класу, визначали кількість рулонів шпалер для поклейки кімнати та їх вартість. 
 На цьому уроці учні довели всім, і в першу чергу собі, що знання з математики дуже знадобляться нам в житті, яку б професію ми не обрали.